گفته بودم شبها میرم تو یه فست‌فود کار میکنم؟

یکی از این چراغهای سقف، پِرپِر میکرد. واقعا رو اعصابم بود . هم من و هم مشتریانِ گرامی. 

این گوشه، یه آقایی با کلاه کامواییِ قرمز با خط های راه‌راهِ آبی و یه نخِ بلند که یه منگوله بهش وصل بود و تا نزدیکای گردنش اومده بود، فلافل و اون گوشه، یه بابای دیگه با ریشهای اتو کشیده، همبرگر نوش جان میکردند.

ساعت نزدیکای 2 شب بود و مطمئن بودم دیگه مشتری نمیاد. پیچ‌گوشتی برداشتم و رفتم رو پنجه هام و تا جایی که اتصالاتِ کتف و بازو و آرنج و انگشتام جواب میداد خودمو کشیدم سمتِ بالا و با بدبختی و حبس نفس و بیرون زدنِ ناف و دیده شدن جوراب و کش اومدن گردن، پیچ رو باز کردم که لامپش رو شل کنم تا به خاطرش مجبور نشم شش تا چراغ دیگه رو خاموش و سالن رو تاریک کنم؛ که پیچش افتاد رو زمین.

حالا من آویزون به قابِ چراغِ LED ای که دسترسی به لامپش ندارم و کم‌کم داشتم حولِ محورِ شصت پا و انگشتِ اشاره‌م میچرخیدم که رو کردم به اون کلاه خوشگله گفتم: داداش اون پیچو به من میدی لطفاً؟»

نگاه عاقل اندرسفیه‌ای به من انداخت و با تَشَر گفت: من یه بازیگرم.»

نفسم دیگه داشت بند میومد. اگر قاب رو رها میکردم ممکن بود سیم ها کشیده بشن و اتصالی رُخ بده و فاجعه بشه. گفتم خوب آقای بازیگر اون پیچو به من میدی؟»

گفتمن بازیگرِ تهرانم نه شهرستان که»

گفتم خوب مَمَد رضا گار جان! اون پیچو.» که از رو شست پام اومدم پایینو و با نوکِ ناخنم قاب رو نگه داشتم و نفسی تازه کردم و با اون یکی دستم که پیچ‌گوشتی رو نگه داشته بودم، تیشرت رو کشیدم پایین تا نوامیسم بیشتر از در ملع عام نباشه و گفتممیدی؟»

گفتمن؟ میدونی من کیَم»

یهو اون یکی که همبرگر میخورد اومد گفت داداش کجا افتاد؟»

گفتمندیدم فکر کنم رفت اونور»

کلاه قشنگه گفت نه اوناهاش» و یه ورِ دیگه رو نشون داد.

اون آقا که همبرگر میخورد صندلی ها رو جابجا کرد و پیداش نکرد. دیگه کم کم داشتم خسته میشدم.

گفتمکو پس؟ کجاست»

کفِ دستشو  باز کرد و خندید و گفتایناهاش»

اون بنده خدا هم از کف دستش گرفت و داد به من و بستمش و آزاد شدم. اخمی کردم و گفتم مشتی ما رو مسخره کردی؟ کِی برداشتیش»

گفتگفتم که من بازیگر تهرانم»

موقع رفتن هم یه کاغذ خواست و به من امضا داد.

مثل همۀ ستاره‌های مشهورِ واقعی در بحرانِ به‌وجود آمده، عمل کرد.

صرفاًجهتِ مُرور | معنی اصلاح طلب و اصول‌گرا چیست؟

پ مثل بابا

(بازنشر آخر) معرفی آدرس 37خاطره «مسابقه بهترین خاطره و نقل قول از پیاده‌روی اربعین حسینی»

رو ,اون ,یه ,هم ,داشتم ,پیچو ,به من ,و با ,اون پیچو ,دیگه رو ,من و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

جامع ترین خبرنامه آنلاین گل یاس test2 دانلود فایل های کمیاب انشا پایه هفتم مهندسی عمران افزودنی های بتن و پوشش صنعتی 109027370 a1000 bijinet